Charakterystyka kotłów miałowych 5. klasy
Nowoczesne przemysłowe systemy grzewcze wymagają wydajnych i ekonomicznych kotłów, których praca nie obciąża nadmiernie środowiska naturalnego. Do najczęściej stosowanych należą kotły na biomasę, węgiel i ekogorszek. Jeżeli stawiasz na efektywność i wygodę, zainteresuj się nowoczesnymi kotłami na miał węglowy i dowiedz się, jaka jest charakterystyka kotłów 5. klasy.
Dlaczego wymóg korzystania z kotłów 5. klasy jest ważny?
Wymogi ekologiczne i konieczność wdrażania wzmożonych działań na rzecz poprawy jakości powietrza wymuszają stosowanie restrykcyjnych norm dotyczących systemów grzewczych w budynkach i obiektach przemysłowych. Dlatego od kilku lat obowiązuje w Europie dyrektywa Ecodesign. Wymaga ona wymiany wszystkich nieklasowych kotłów grzewczych na nowoczesne i ekologiczne kotły 5. klasy, które muszą spełniać wymagania normy PN-EN 303-5:2012. Przyjmuje ona graniczną wartość emisyjną kotłów 5. klasy, które są wyposażone w zasypy automatyczne, na poziomie 500 mg/m³. Dyrektywa ogranicza także emisję pyłów, która nie może przekraczać wartości 40 mg/m³. Wszystkie kotły niespełniające tych wymagań obciążają nadmiernie środowisko naturalne i przyczyniają się do znacznych zanieczyszczeń powietrza, a w skali globalnej do pogłębiania efektu cieplarnianego.
Jak działają kotły miałowe?
Spełniające kryteria ekologiczne zgodne z dyrektywą Ecodesign grzewcze piece CO miałowe 5. klasy to stalowe konstrukcje spawane z wysokiej jakości blach kotłowych o grubości większej niż 8 milimetrów. Wyposażone są w palenisko z rusztem podsuwowym, który zapewnia najwyższą sprawność spalania paliwa. Jak można dowiedzieć się od ekspertów producenta kotłów grzewczych Kotły Koch, który oferuje także kotły na biomasę i kotły retortowe na ekogroszek, optymalny przebieg procesu spalania miału węglowego osiągany jest dzięki dokładnemu wymieszaniu produktów odgazowania z podawanym strumieniem powietrza. Dzięki temu ograniczana jest do minimum emisja zanieczyszczeń do atmosfery. Dla zwiększenia efektywności kotła gorące gazy spalinowe kierowane są do wysokosprawnego konwekcyjnego wymiennika, gdzie przekazują ciepło do wody kotłowej.
Zalety kotłów na miał węglowy
Kotły miałowe wytwarzane przez doświadczonych producentów to trwałe konstrukcje o długiej żywotności. Wyposażone są w nowoczesne sterowniki, które zapewniają nawet zdalne sterowanie systemem za pomocą urządzeń mobilnych. Opcjonalnie mogą także współpracować z cyklonowym odpylaczem spalin. Ich obsługa i konserwacja jest prosta i dostosowana do warunków kotłowni. Mogą być produkowane w dowolnych wymiarach i o różnych parametrach.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana