Jaka jest najbardziej szczelna izolacja do komory chłodniczej na warzywa i owoce ?
Komory chłodnicze to obiekty dostosowane do przechowywania warzyw i owoców. Szczelna izolacja to w tym przypadku podstawa – kontrolowana atmosfera to obecnie standard i gwarancja zachowania świeżości magazynowanych produktów. Bez odpowiednio zaprojektowanej komory chłodniczej niemożliwe byłoby zarządzanie sprzedażą płodów rolnych.
Kilka słów o izolacji komór chłodniczych
Do izolacji komór chłodniczych najlepiej sprawdza się piana PUR. Sztywna pianka poliuretanowa zamkniętokomórkowa to gwarancja szczelności budynku, co oznacza możliwość zachowania stałej temperatury o każdej porze roku. Co ważne, piankę nanosi się metodą natrysku, dzięki czemu uzyskuje się bezspoinową powierzchnię wolną od szczelin. W ten sposób zapobiega się mostkom cieplnym i wahaniom temperatur wewnątrz.
Specjalistą w dziedzinie izolacji komór chłodniczych pianką PUR jest firma PLUIMERS, która ma na koncie wiele zrealizowanych inwestycji. Pianka zamkniętokomórkowa może być nanoszona na dowolne podłoże, czyli beton, konstrukcje stalowe czy też drewno, a więc sama konstrukcja hali nie stanowi w tym przypadku ograniczeń. Jedynym warunkiem jest to, aby powierzchnia była sucha i czysta. Fachowcy nanoszą pianę nie tylko na ściany, ale także na stropy i posadzki, a zatem izolacja tworzy idealnie szczelny monolit.
Zalety izolacji komór chłodniczych pianą PUR
Do największych zalet izolacji z wykorzystaniem piany PUR należy szczelność, dzięki której możliwe jest stworzenie kontrolowanej atmosfery, tak ważnej dla zachowania świeżości płodów rolnych. Piankowanie przechowalni można wykonać bardzo szybko, ponieważ piankę dystrybuuje się za pomocą specjalnego agregatu. Co więcej, w razie konieczności warstwę pianki można umyć myjką, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej odległości i ciśnienia.
Pianka zamkniętokomórkowa jest łatwa w naprawie i niezwykle wytrzymała, co oznacza brak ryzyka rozszczelnień. Wart podkreślenia jest fakt, że pianka PUR nie wpływa na walory przechowywanych płodów, ponieważ nie jest zapachowa. Dzięki izolacji z pianki łatwiejsze jest utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności w komorze, a przy 3 cm grubości także gazoszczelności. W komorach chłodniczych panują zwykle dość niskie temperatury a tym samym wilgoć, a zastosowanie pianki zamkniętokomórkowej pozwala wyeliminować problem paroizolacji. Materiał ten jest niepodatny na zasiedlanie przez drobnoustroje i grzyby, co wpływa na warunki higieniczne panujące wewnątrz obiektu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana