Jakie są główne zalety auto gazu?
Nie ma przypadku w tym, że coraz więcej Polaków decyduje się na montaż autogazu w swoich samochodach. Kryzys na rynku ropy naftowej i związane z nim skokowe wzrosty cen benzyny jeszcze bardziej spotęgowały to zjawisko. Jakie są więc główne zalety autogazu i co zyskasz na wymianie instalacji na gazową w aucie?
Po co płacić więcej za paliwo?
2022 rok przyniósł rekordowe podwyżki cen paliwa benzynowego. Gaz, nawet jeśli też trochę zdrożał, to i tak jest o wiele tańszy od benzyny i stanowi o wiele mniejsze obciążenie dla kieszeni przeciętnego kierowcy. Liczby nie kłamią – 15 czerwca 2022 roku paliwo 95 kosztowało średnio 7,90 złotych, za litr benzyny 98 trzeba było zapłacić 8,23 złote, a koszt zakupu LPG wynosił zaledwie 3,53 złote. Nawet osoba niebędąca wybitnym matematykiem, łatwo sobie policzy, że przy poniesieniu jednorazowego kosztu instalacji autogazu, inwestycja ta i tak bardzo szybko się zwróci.
Ostatecznie nie trzeba rezygnować z benzyny, żeby mieć autogaz. Samochód z instalacją gazową wciąż może być napędzany benzyną, a nawet wtedy koszty eksploatacji znacząco maleją.
Komfort użytkowania, bezpieczeństwo i łatwy dostęp do stacji autogazu
Pieniądze to jednak nie wszystko. Na co komu instalacja napędzana tańszym paliwem, jeśli nie miałby gdzie zatankować, a jego komfort użytkowania uległby pogorszeniu? Na szczęście kierowcy posiadający pojazdy z autogazem nie muszą się tym martwić. Popularność LPG w samochodach przyczyniła się do tego, że stacje autogazu są rozlokowane w całej Polsce. Również sam montaż nie jest czasochłonny – większość warsztatów realizuję taką usługę w zaledwie jeden dzień. Także komfort jazdy jest zauważalnie lepszy niż w przypadku większości pojazdów benzynowych – nie dość, że silnik pracuje ciszej, to jeszcze produkuje mniej wibracji.
Ponadto zbiorniki z gazem płynnym sprzedawane przez sprawdzonych dystrybutorów, takich jak dostawca gazu Gal-Gaz z Galewic, są w pełni bezpieczne. Nie tylko mają odpowiednie atesty, ale posiadają też zabezpieczenia chroniące przed wyciekiem gazu.
Mniejsza liczba spalin i mniej trucia środowiska
Żyjemy w czasach, w których dbałość o środowisko jest już nie tylko modą, ale i koniecznością ze względu na ochronę klimatu. Już teraz powoli odchodzi się od produkowania samochodów napędzanych benzyną i zachęca do korzystania z takich źródeł energii, które nie szkodzą środowisku oraz ludziom. Można więc powiedzieć, że gaz płynny staje się paliwem współczesnych czasów. Wydziela bowiem mniej szkodliwych spalin od innych paliw, praktycznie nie zawiera siarki i nie wytwarza sadzy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana