Na czym polega regeneracja siłowników teleskopowych?
Jak większość wykorzystywanych obecnie urządzeń i narzędzi, również siłowniki teleskopowe mogą ulec zużyciu lub awariom. By zapewnić możliwość dalszej wydajnej pracy, wymagają one przeglądów i w miarę potrzeb specjalistycznych prac serwisowych. Czytając ten artykuł dowiesz się, na czym polega regeneracja siłowników teleskopowych oraz poznasz przyczyny ich awarii.
Dlaczego siłowniki teleskopowe ulegają awariom?
Najczęściej dzieje się tak, że siłownik ulega naturalnemu zużyciu, w miarę upływu czasu i wykonanej pracy. Chcąc obniżyć koszty produkcji, część producentów stosuje szereg oszczędności na materiałach, przez co tworzone produkty zużywają się szybciej. Do częstych usterek możemy zaliczyć awarię uszczelnień, przetarcia elementów siłownika oraz zabrudzenia mechanizmu. Na szczęście problemy z działaniem nie muszą oznaczać wymiany siłownika, a jedynie jego odpowiednią regenerację. By była ona skuteczna, musi zostać przeprowadzona przez profesjonalną firmę, na przykład Reanimator, która dysponuje potrzebnym sprzętem i załogą posiadającą niezbędne kwalifikacje i doświadczenie. Warto o tym pamiętać, ponieważ niewłaściwa regeneracja nie tylko nam nie pomoże, ale może stan siłownika dodatkowo pogorszyć.
Przegląd siłownika
Jest to czynność wykonywana na specjalnie przygotowanym stanowisku diagnostycznym, która powinna być wykonana zarówno przed, jak i po regeneracji siłownika. Regularne przeglądy mają również charakter profilaktyczny, a dzięki nim można zapobiec wielu poważniejszym awariom. Przed regeneracją przegląd ma na celu obserwację pracy siłownika, co pozwala porównać stan obecny ze stanem pożądanym. Jeśli wykonywany jest on przez profesjonalistę, osoba taka od razu jest w stanie dostrzec nieprawidłowości i z łatwością zdiagnozować ich przyczyny. Dzięki temu regeneracja siłowników teleskopowych jest bardziej efektywna, ponieważ zakres późniejszych prac idealnie odpowiada konkretnemu przypadkowi. Przegląd po regeneracji jest równie ważny, ponieważ pozwala stwierdzić, czy przeprowadzone prace regeneracyjne przyniosły oczekiwany efekt.
Regeneracja siłownika
Proces regeneracji rozpoczyna się od demontażu siłownika i kontroli poszczególnych jego elementów. Jeśli jest to możliwe, elementy są naprawiane, co pozwala przywrócić im wymaganą sprawność. Gdy naprawa elementu jest niemożliwa, tworzona jest jego kopia, którą instaluje się w siłowniku. Po naprawie lub wymianie części siłownik jest składany i dokonuje się omawianego wcześniej końcowego przeglądu działania. Występują również sytuacje, kiedy to siłownika nie da się zregenerować. Wówczas na podstawie rysunków technicznych tworzony jest całkowicie nowy egzemplarz, którym zastępuje się uszkodzony siłownik.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana