Na czym polega zakuwanie węży hydraulicznych?
Węże hydrauliczne to elementy, które wyróżniają się uniwersalnością zastosowania. Powszechnie wykorzystuje się je m.in. w budownictwie, a także w przemyśle motoryzacyjnym. Tego typu przewody spełniają należycie przypisane im funkcje tylko wówczas, gdy dysponują odpowiednio dobranymi końcówkami. Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda proces ich zakuwania? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z treścią niniejszego artykułu.
Czym są węże hydrauliczne?
Pod pojęciem węży hydraulicznych najczęściej rozumie się specjalistyczne elementy, wchodzące w skład różnego rodzaju urządzeń i maszyn wyposażonych w napęd albo sterowanie hydrauliczne. Omawiane przewody służą do transportowania czynnika roboczego, którym może być na przykład woda, olej albo różnego rodzaju roztwory. Artykuły te powinny spełniać stosowne normy, określające np. maksymalne dopuszczalne ciśnienie robocze oraz temperaturę, w której mogą pracować. Jak wskazują specjaliści z firm zajmujących się kruszeniem gruzu i betonu, takich jak P.H.U. Dróżdż, wysokiej jakości przewody hydrauliczne muszą odznaczać się wytrzymałością oraz odpornością na ścieranie i szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych. Tego typu produkty najczęściej wykonuje się z syntetycznego kauczuku. Węże na całej długości oplata się dodatkowo drutem stalowym albo specjalnym materiałem tekstylnym.
Jak zakuwa się węże hydrauliczne?
Proces zakuwania węży hydraulicznych zwykle zostaje zainicjowany poprzez ich przycięcie na konkretną długość. Następnie mocuje się tuleję zaciskową na przewodzie, a później w jego otworze umieszcza się metalową końcówkę. Warto pamiętać o tym, że zakucia mogą mieć różną średnicę oraz długość gwintu. Dlatego kluczową rolę przy ich montowaniu odgrywa ich właściwe dopasowanie do danego modelu węża.
Zakuwanie węży hydraulicznych w Końskim przeprowadza się przy użyciu maszyny zwanej zakuwarką albo zaciskarką. W trakcie przeprowadzania całego procesu należy zadbać o to, aby przewód nie został uszkodzony. Trzeba pamiętać o ustawieniu odpowiedniej średnicy zakucia.
Warto mieć świadomość, że nakładanie końcówek może odbywać się na dwa sposoby. W przypadku stałego mocowania tulejkę trzeba mocno zacisnąć. Jeśli natomiast dane zakucia po pewnym czasie mają być usunięte, najlepszym rozwiązaniem jest ich skręcenie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana