Systemy podtrzymywania centralnego ogrzewania. Przegląd rozwiązań
Utrata napięcia w sieci energetycznej nie tylko może doprowadzić do pewnych uciążliwości, ale także do poważnych komplikacji w instalacjach grzewczych. Warto więc zabezpieczy się i zainwestować w zespół zasilania awaryjnego. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na czym polegają systemy podtrzymywania centralnego ogrzewania i czym są przetwornice napięcia.
Czym są przetwornice napięcia?
Przetwornice napięcia to urządzenia przeznaczone do buforowego zasilania urządzeń elektrycznych o znamionowym napięciu pracy 230 V przy częstotliwości 50 Hz. Stosuje się je w przypadku zaniku napięcia w sieci energetycznej. Źródłem energii w przetwornicach napięcia są zazwyczaj 12-woltowe akumulatory ołowiowe. Przetwornice pracują w trybie automatycznym, co oznacza, że włączają się samoczynnie w chwili utraty zasilania. W momencie ponownego pojawienia się napięcia w sieci energetycznej przetwornice przestają generować energię zastępczą i przełączają zasilany obiekt ponownie do sieci. W tym samym czasie rozpoczynają ładowanie lub doładowywanie akumulatora.
Jakie jest zastosowanie przetwornic napięcia?
Przetwornice napięcia doskonale nadają się do współpracy w systemach awaryjnego zasilania. Jak można dowiedzieć się, odwiedzając stronę sklepu z akumulatorami Dostawcy Prądu z Warszawy, sprawdzają się w każdych warunkach pracy buforowej. Mogą współpracować z oświetleniem awaryjnym, zasilać systemy alarmowe i sygnalizacyjne oraz takie urządzenia jak monitory lub kasy fiskalne. Znakomicie nadają się także do awaryjnego zasilania i ochrony instalacji centralnego ogrzewania w domach, biurach i obiektach przemysłowych. Jak duże ma to znaczenie, zwłaszcza podczas sezonu grzewczego, łatwo sobie wyobrazić. Zasilanie awaryjne nie tylko podtrzymuje pracę centralnego ogrzewania, ale w skrajnych przypadkach może uchronić instalację przed zamarzaniem i poważną awarią.
Przetwornice do zasilania awaryjnego CO i kotłów grzewczych
Zespół zasilania awaryjnego inaczej zwany zasilaczem UPS zapewnia automatyczny proces regulacji napięcia. Gwarantuje to komfort i bezpieczeństwo użytkowania oraz chroni instalację przed przepięciami. Praca zasilania awaryjnego do kotłów grzewczych i instalacji solarnych oparta jest na efektywnym stabilizatorze napięcia oraz wielu elementach, dzięki którym eksploatacja urządzenia jest intuicyjna i bezpieczna. Przetwornice napięcia dzięki wysokiej wydajności są w stanie podtrzymywać prace pomp w kotłach centralnego ogrzewania nawet przez dłuższy czas. Dla przykładu wydajna przetwornica napięcia współpracująca z akumulatorem o pojemności 150 Ah przy poborze mocy 230 W może dostarczać energię nawet powyżej 4 godzin.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana