Kiedy warto zdecydować się na system uzdatniania wody?
Twarda woda to problem wielu użytkowników sieci wodociągowych. Dodatkowo wiele osób skarży się na nieprzyjemny zapach i smak, a także na mętność cieczy wykorzystywanej do celów pitnych oraz użytkowych. W tych okolicznościach część użytkowników podejmuje decyzję o zamontowaniu systemu uzdatniania wody. Warto jednak zadać sobie pytanie – czy w każdej sytuacji jest to rzeczywiście możliwe oraz konieczne? Koniecznie przeczytaj tekst.
Okoliczności sprzyjające zamontowaniu systemu uzdatniania wody
Stawiając dom, nie ma co łudzić się, że problem twardej wody ominie jego mieszkańców. Zatem najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie decyzji o montażu stacji uzdatniania cieczy już na etapie wykonywania prac projektowych oraz budowlanych. W tym przypadku wystarczy wybrać odpowiednie pomieszczenie do zainstalowania stacji, zwracając szczególną uwagę na to, aby znalazło się tam wystarczająco dużo miejsca do zamontowania różnych dodatkowych akcesoriów. Trzeba też pamiętać o tym, aby stacja uzdatniania wody znajdowała się w pobliżu gniazdka elektrycznego oraz odpływu kanalizacyjnego.
Nowoczesne systemy uzdatniania wody można także zainstalować przy okazji wykonywania remontu budynku albo wykonywania prac modernizacyjnych w danym pomieszczeniu, w którym został zaplanowany montaż urządzenia. Nie trzeba przy tym obawiać się zbyt małej ilości miejsca na realizację prac montażowych. Innowacyjne stacje uzdatniania cieczy bowiem często wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami. Świetnie nadają się do umieszczenia np. pod wiszącym kotłem. Niektóre urządzenia można także bez problemu zainstalować w szafce kuchennej.
W jaki sposób przeprowadza się montaż stacji uzdatniania wody?
Przed przystąpieniem do wykonywania prac instalacyjnych przy montażu większych stacji uzdatniania wody należy najpierw dokładnie uporządkować pomieszczenie. Później przymocowuje się do ściany hydrofor przeponowy o odpowiednio dobranej pojemności, a następnie podłącza się go do sieci wodociągowej. W dalszej kolejności przymocowuje się do ściany filtry narurowe oraz samą stację wyposażoną dodatkowo w zbiornik na sól regeneracyjną. W dalszej kolejności specjaliści z takich firm, jak ELKAR, przystępują do odpowiedniego zaprogramowania i uruchomienia urządzenia.
Stacja uzdatniania wody działa w prosty sposób. Wpływająca do budynku woda trafia najpierw do specjalnego zbiornika ciśnieniowego. Usuwanie zanieczyszczeń mechanicznych odbywa się w filtrze narurowym. Przy okazji dochodzi także do zmiękczenia cieczy oraz redukcji wysokich stężeń żelaza i manganu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana